Výroba těsnění
Malosériová výroba z plošných materiálů

Více v archivuKonference aditivní výroby

| 04.10.2016 | 3133

Rozjeli jsme se do Brna podívat se na výstaviště, kde se letos konala konference aditivní výroby, tedy odborněji řečeno 3D tisku. V předsálí přednáškového sálu v pavilonu E, jsme narazili na známé tváře a zařízení, které jsou bezesporu synonymem 3D tisku. Tiskárny jako PRUŠA I3 MK2, ULTIMAKER 2, Markforged, ale také DLP tiskárny firmy FUTUR3D s.r.o.
Program konference samotné je hlavně věnován profesionálnímu 3D tisku, a to jak tisku z kovu metodou DMLS, tak technologiím MultiJet (plnobarevné, multi-materiálové technologie). Zajímavosti v oboru tisku z kovu, byl bezesporu rám kola, tištěný metodou DMLS z titanového prášku, firmou Renishaw. Oproti tomu ovšem stojí za zmínku technologie MultiJet a různobarevné předměty tištěné na strojích firmy Stratasys, tyto předměty jsou samozřejmě nejen vícebarevné, ale materiály mají i různou tuhost. Za zmínku stojí také „3D tisk“ svařovacím robotem, který jsme si prohlédli v pavilónu G2, u firmy Valk Welding CZ, s.r.o.
Hlavními partnery konference aditivní výroby v Brně byly: Stratasys, MCAE Systems, SLM Solutions, Renishaw, Misan, Materialise, 3Dwiser, 3Dees, ABC3D, Syscae a další.

00-sal-3d-konference.JPG
Galerie: konference aditivní výroby BRNO 2016


Omílání nerezových dílů do vysokého lesku

na odstředivých a vibračních zařízeních