Výroba těsnění
Malosériová výroba z plošných materiálů

Více v archivuMise splněna!

| 27.03.2020 | 2909

Mise splněna!


Ve středu 25.3.2020 jsme navštívili nemocnice v Novém Jičíně a Odrách, kde jsme darovali ochranné štíty, které budou sloužit zdravotnickému personálu v boji s Covid-19.

Covid-19-OdryCovid-19-Novy-Jicin.jpg

Personál Oderské nemocnice                                                                        Personál Novojičínské nemocnice

Jak tento nápad vlastně vznikl?

V sobotu 21.3.2020 jsme byli požádáni o vytištění plastového lemovače látky (pomůcka při šití roušky), který nás navedl na tuto cestu.


Na sociálních sítích jsme se dozvěděli o skupině lidí, která pomocí 3D tisku vyrábí ochranné štíty pro zdravotníky a tato myšlenka nás zcela pohltila.

Vzhledem k tomu, že vlastníme vhodné výrobní prostředky a vhodný materiál na výrobu celého štítu, bylo jasné, že tuto činnost musíme také podpořit. Uvědomujeme si závažnost celé situace a jsme si vědomi toho, že lidé v první linii potřebují prostředky, kterých mají bohužel nedostatek.

 

 Covid-19-stit-hledi.jpg


Výroba začala téměř okamžitě. Od prvního kontaktu na facebooku s lidmi ve skupině 3D tiskem proti COVID-19 neuplynula ani hodina a už jsme měli na našem laseru připevněný vhodný materiál (PET-G), který jsme začali řezat dle výrobních dat získaných na internetu. Ještě téhož dne jsme měli vyřezáno přes 30 kusů plastových hledí, tedy hlavní součásti štítu.

 

Kromě hledí se štít skládá také z čelenky a brady, tedy 3D tištěných dílů navržených firmou PRUSA. Původní návrh tištěných dílů byl pro hledí z tenké fólie. Bohužel díky této tenké fólii působil štít jako jednorázová pomůcka. Proto jsme také zvolili hledí z materiálu PET-G o síle 0,8mm.

Covid-19-ochranny-stit.png

Vzhledem k velké poptávce po krejčovských gumách pro šití roušek, jsme se rozhodli vyrábět gumu k ochrannému štítu z 1mm silné silikonové desky, taktéž řezáním na laseru. Tato guma má velkou výhodu oproti gumě krejčovské, dá se dokonale dezinfikovat. Pokusili jsme se tedy udělat z původně jednorázové pomůcky, pomůcku trvalou.

Jelikož jsme se do celého projektu vrhli všemi možnými prostředky, narazili jsme na jedno úskalí, které jsme nemohli ovlivnit, a to rychlost tisku čelenek a brad.

Covid-19-t-t-2.jpg


Řešení vzešlo ze samotné skupiny 3D tiskem proti covid-19 – začali jsme směnný obchod. Měnili jsme plastové hledí, kterého jsme měli dostatek a je pro nás na výrobu časově nenáročné za čelenky a brady. Tato akce byla podpořena panem Machalou, který má na starosti přerozdělování vyrobených štítů na Ostravsku a okolí.

 

Covid-19-stit-smenny-obchod.jpg

Do kompletace štítů se zapojila téměř celá firma. I díky této skutečnosti jsme mohli ve středu darovat prvních 130ks hotových výrobků.

 

Jak jsme již zmínili výše, veškeré tyto pomůcky jsme věnovali zdravotnickým institucím. K tomu jsme také potřebovali vyřídit darovací smlouvy. Tím děkujeme naší kolegyni, která je momentálně v Home-Office.

 

Covid-19-stit-smlouvy.jpg


Dary byly předány.

Covid-19-stit-doprava.jpg

Mise splněna …

… Ne, tato mise není u konce ani z daleka. Jsme stále tady, stále posíláme ať už hotové štíty či pouze plastové hledí. Tento projekt zanikne až se zánikem Covid-19.

Covid-19-stit-baleni.jpg

K dnešnímu dni máme vyrobeno bezmála 850 kusů plexiskel, 720 kusů gumiček a 175 kusů zkompletovaných a dodaných štítů.

 

 

Jsme moc rádi, že můžeme lidem ve zdravotnictví pomoci alespoň touto cestou.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří pro tento projekt obětovali svůj čas, energii a úsilí.

 

Váš tým dk metal prominent s. r. o.

 
Gravírování a řezání materiálů laserem

K dispozici máme formát 1200x900mm ...