Výroba těsnění
Malosériová výroba z plošných materiálů

Více v archivuVývoj a výroba přípravků

| 20.05.2022 | 1059

Zabýváme se vývojem a výrobou přípravků a to buď svářecích, montážních, kontrolních nebo speciálních. Těmito přípravky umožňujeme zákazníkům zefektivnit stávající pracoviště nebo zařízení.

V tomto článku odkazujeme na přípravky, které jsme vyrobili ke svářecímu robotu. Zákazníkovi s narůstajícím počtem zakázek nestačilo ruční svařování, proto potřeboval zrychlit výrobu. Ukázkou je firma Pamet, spol. s r.o., která se po zvážení návratnosti investic, rozhodla pro modernizaci svého pracoviště. Od firmy Valk Welding CZ, s.r.o. si nechala nainstalovat robota značky Panasonic a celé pracoviště. Svařovací přípravky byly vyrobeny dle původních ručních, včetně inovací potřebných pro sváření robotem.

1.JPG
2.JPG
3.JPG


Po vytvoření 3D modelu svařovacího přípravku je potřeba otestovat dráhu sváru, kde se robot dostane. To vše posoudí dodavatelská firma robota.

Samotný svařovací přípravek by měl být precizní a měl by mít správně vyřešené zakládání jednotlivých dílů, které se v přípravku svařují. Je potřeba dbát i na ergonomické rozmístění upínek a na jejich nezbytný počet.

Je pravda, že v jistých případech robot člověka nenahradí, jen se používá z důvodů rychlosti a efektivnosti. Pro ukázku zde máme video výroby svařenců pro sklopné stabilizační nohy pod karavany pro firmu AL-KO.
Gravírování a řezání materiálů laserem

K dispozici máme formát 1200x900mm ...